CDT 101. den

Posted on

V 6:15 se loučíme s Double Happiness a vyrážíme každý svým směrem.

Patrně abychom se probrali, začneme brodem, prudkým stoupákem a procházkou nízkym křovím.

Ani dnes prakticky nezavadíme o les. Jdeme otevřenou krajinou a zase je to horská dráha. Není to tak časte střídání nahoru a dolu, jako předevčírem. Tohle jsou zhruba čtyři velké kopce, takže stoupání i klesání je táhlé. Za den naakumulujeme převýšení 3.580 metrů.

Velmi často není trail k nalezení a tak si vymýšlíme cestu sami, nezřídka jinudy, než má stezka procházet. Vypadá to na parný den, ale v deset nás obklopí kouř z požáru a až do večera se ho nezbavíme. Poprvé jsme za něj trochu vděční, slunce skrz něj nepere tak intenzivně. Teplota dosahuje jen 27°C. Odpoledne ještě pomůžou mraky.

Za celý den potkáme čtyři SoBo. V našem směru nikoho. Na zemi nacházíme jen dvoje stopy, nejspíš “Z” a Zebry. Larry Boy asi někde bloudí.

Párkrát se dostaneme na hřeben, ale v krajině plné kouře si výhledu moc neužijeme. Docela do toho šlapeme, Peppermint Skunk by se rád dostal do města už zítra večer. Mě to je jedno, dorazit tam až druhý den ráno mi v zásadě nevadí. Ale nechci trhat partu.

Je fakt, že se projeví dvacetiletý rozdíl mezi námi a dnes trochu povlávám na chvostu. Kdybych šel sám, dám tak o pět mil méně a ve volnějším tempu. Kousnu to, ale večer hlásím, že zítra zvolním. Můžeme se rozdělit a potkat se zase ve městě.

Balíme to v osm u potoka na míli 2.244. Stany máme na kraji louky, můžeme čekat větší vlhkost. Dnes usínám obzvlášť rychle. Do usínání mi na plachtu lehce bubnuje déšť.

49 km (celkem 3.424 km)

2 Replies to “CDT 101. den”

Přidat komentář