CDT návrat 6. den

Posted on

Nespím nakonec skoro vůbec, ale nějak to přežiju. Na Ruzyni přistávám chvíli před devátou a k mému velkému (a nikoli nemilému) překvapení dorazí i batoh v naprostém pořádku. Jedinou ztrátou je zmizení české SIM karty. Měl jsem ji celou dobu u pasu, musela mi vypadnout v Seattlu na letišti. Alespoň budu ještě chvíli částečně offline. Na letišti na mne čeká táta. Odložil kvůli mě o několik hodin odjezd na moře, mizí na šest neděl, je to letos už jeho několikátý turnus. Myslím, že není nejmenších pochyb, po kom tu toulavou krev mám. Jedem do města, a asi hodinu a půl klábosíme u kafe, jsme rádi, že jsme se alespoň na chvilku mohli potkat. Sedíme na zahrádce a mě lezou oči z důlků, když vidím kolem procházet holky v šatečkách a ne v propoceném outdoorovém outfitu. Tohle je rána pod pás. Když si objednávám snídani, přistihnu se, jak si podvědomě přepočítávám cenu na dolary.

V půl dvanácté se loučíme, táta odjíždí za slanou vodou a já si jdu ke kamarádovi Pavlovi D. vyzvednout klíče od jeho bytu. V tom mém totiž bydlí jiní kamarádi, kteří rekonstruují a jsou teď se všemi svými věcmi u mě. Očekávali mne o týden později a tak budu ještě pár dní bezdomovcem.

Abych učinil tradici za dost, dřív než dojdu domů (ať ten pojem momentálně znamená cokoli), jdu na jedno pivo do naší místní hospody. Protože je poledne, tentokrát ho absolovuji sám, ale rovnou zamlouvám na večer stůl pro setkání s přátely.

Sprcha, trocha spánku, vyzvednutí nezbytných věcí pro týdenní fungování doma a v sedm se vracím do hospody, kde se schází okruh mých nejbližších kamarádů. Jsem uvítán chlebem, solí, slaninou, nedestilovanou slivovicí (švestka) a květinou (trs mrkve).

Taky dostanu svůj poslední resupply box – v balíku české pošty zabalený čerstvý koláč a v něm vlajky všech států spojených se CDT.

Jsem dojatej. Všichni moji kamarádi byli díky čtení deníku celou dobu se mnou na trailu. Jen nohy je bolej míň. Znají všechny historky, všechny moje CDT kámoše. Je to vlastně jen další setkání hiker trashe ve městě podél stezky. A tak se mi oba světy krásně prolínají. Vím, že hlavou zůstanu na CDT ještě hodně dlouho. Tak dlouho, až všechny kolem přestane bavit poslouchat, jak nemluvím o ničem jiném. A aby měli klid, zase mne vyženou, abych někam jel. Už aby to bylo.

14 Replies to “CDT návrat 6. den”

 1. Někde jsem četla, že tělo se z cest vrací dřív než hlava 🙂 Myslím, že tomu tak skutečně je a tvá slova to jen potvrzují. Tak přeji co nejméně bolestivou aklimatizaci a hladké vplutí do běžného života 🙂

  Iveta

 2. Díky za všechny ty zápisky. Bylo to super. A co gear review? Bude? Zajímaly by mě (a určitě i ostatní) zejména zkušenosti se stanem od Zpacks.

  1. Určitě udělám nějaké shrnutí včetně kompletního gear review, ale už jsem zapadl do pracovního procesu a je to fičák, takže to chvíli potrvá. Ale dojde na to.

 3. Jakube, dekuji Vam za krasne cteni, na ktere jsem vzdy cekal a byl rozradostnen, kdyz prisla zprava, ktera ohlasovala pokracovani. Udelal jste neskutecnou cestu i za nas, co jsme doma a jen snime. Dekuji a bojim se, ze budu asi cekat, ze zase prijde zprava a dalsi pokracovani.
  Drzte se a at se Vam vse dari.
  Zdenek (56 Praha)

 4. krásné, dojemné uvítání, tatínkovi šťastnou plavbu a třeba na kokořínsku ahoj Jakube 🙂

 5. Vitam zpatky doma! Bylo to s tebou uzasne cestovani! Tak hodne zdaru do dalsich dnu a at se ti moc nestyska po trailu… vzdyt urcite na nejaky zas brzy vyrazis… 😉

 6. Gratulujíííííí!!! Ať se daříííííí!!! Už se těším na Apalachian trail!!!

 7. Jakube, moc díky za super čtení, poctivě jsem četla celou dobu! U posledních příspěvků jsem se dojímala, Glacier NP je moje srdcovka. Vítej zpátky, snad návrat do reality nebude moc tvrdý 🙂

 8. Moc děkuji, že jsem mohl být alespoň zprostředkovaně účastníkem této dobrodružné výpravy. Váš blog je fantastický. Jste velkou inspirací a přeji vám pěkně (ne)náročný návrat do pracovního procesu, abyste dostal co nejdříve chuť zase vyrazit na další cesty:D (samozřejmě nadsázka, je jasné že na druhou stranu je potřeba na ty cesty nějak vydělat:) Tak ať se daří.

 9. Ahoj Jakube,
  budeš prosím dělat opět zhodnocení vybavení, tak jako vždy?
  Díky za denní zpráva a už se těším na tvojí další knihu.

  TomBrod

 10. Ahoj gratulace největší 👍🎁🎉 Bude zase nějaká superkniha jako předtím 😎

 11. Dalsi super cteni. Skoda, ze je uz u konce. Nastesti me ceka.jeste jeden trail. Trochu doufam ze v roce 2020 to bude AT 🙂 Tesim se na dalsi cesty a cteni.

Přidat komentář