CDT 112. den

Posted on

Zase jsem se pod quiltem téměř potil, jak bylo v noci teplo. Vyrážíme v 6:35. Prvních osmdesát minut ještě klesáme a pak začne první stoupák.

Byli jsme na to morálně připravení a tak první hřeben přebíháme celkem v klidu v devět hodin. U jezera Warren Lake potkáme dva snídajíci víkendové hikery, jsou milí, hned nám doporučují kam si můžem postavit stany. Když jim odvětíme kam chceme dnes dojít, než si budeme moci stany postavit, tváří se dost pochybovačně.

Obloha je vymetená a tak brzy začne pálit slunce. Druhý vrch, Cutaway Pass, už tedy přecházíme v poledne dost zpocení a zadýchaní (34°C). Ještě že dnes procházíme minimum spaleného území a většinu cesty nás před sluncem chrání stromy. Kouř ve vzduchu nás ale stále upozorňuje, že oheň není nikdy příliš daleko.

Sejdeme do údolí a v jednu obědváme u potoka East Fork Rock Creek. Obloha se zatahuje.

Ve třetím kopci už se nám docela pletou nohy, mě osobně do vrchu pomáhá poslech desky Davida Byrna & St. Vincent, která mne tu už vytáhla do nejednoho kopce.

Kousek pod vrcholem Rainbow Mountain procházíme ve tři. To už cítíme ve vzduchu déšť a půl hodiny na to začne hřmít. Sbíháme do údolí o to rychleji.

Přeženou se přes nás dvě bouřkové přeháňky.

Tu druhou přečkáváme schovaní pod stromy v půlce posledního svahu. Průsmyk příznačne se jmenující Storm Lake Pass chceme projít, až se blýskavice poněkud vzdálí.

Na vršku opouštíme na míli 2.463,8 oficiální trail a pokračujeme na Anaconda Alternate.

Scházíme ke krásnému jezeru Strorm Lake. Trail ho celý obchází. Peppermit Skunk už je ucaprtán a tak to vezme zkratkou, smyčku kolem jezera vynechá. Mě se líbí, chci si po dni plném neustálého stoupání a klesání užít trochu roviny a tak si jezero obejdu. Jako celý den i tady potkávám dost stanujících výletníků.

Za jezerem si vylezu ještě jeden malý kopeček a na smluveném místě (míle 5,2 alternativy) potkávám Peppermint Skunka stavícího stan. Po obloze se ještě honí mraky, tak dnes stavím i já.

Večeříme s uspokojením, že jsme dnešní horskou dráhu (převýšení 3.830 metrů) zvládli bez ztráty květinky. Peppermint Skunka teda ve finále trochu bolelo koleno, moje to zvládla skvěle, DG. Zítra bychom cestou do města Anaconda měli pouze klesat. Usínám v půl desáté dražděný intenzivnějším pachem kouře.

42 km (celkem 3.790 km)

3 Replies to “CDT 112. den”

  1. Ahoj, zahrnujes do prevysebi pouze nastoupane metry anebo jde o celkove prevysebi nastoupano+sestoupeno? 3,800 je fakt dost 🙂 happy trails

    1. Akumulované převýšení. Tedy nahoru, i dolu. Klesání je pro nás kolenáře vlastně horší, než stoupání.

  2. uf, tak to jo. ja se uz lekl, ze to vsechno jsou jen stoupaky. kdysi (mozna u PCT) jsi uvadel dokonce 5000m a to jsem fakt uz nechapal, jak to davate. jsem si pripadal s vikendovkou a denni nalozi 2300m nahoru, jako uplna máčka:)

Přidat komentář