CDT 23. den

Posted on

Budíme se o hodinu dřív , přece jen chceme stihnout ve městě snídani. Takhle mne to baví víc, vyrazit ještě před svítáním (5:30) a pozorovat, jak se slunce vylupuje na obzoru.

Trochu si zastoupáme na stolovou horu a pak zase jdeme víceméně pořád po jejím okraji.

Trail se pomalu změní v prašnou cestu, až zhruba po osmi mílích dojdeme k Highway 197.

Ve stínu přívěsu pro koně, který patří “naší” koňařce Gillian si vyklepeme písek z bot, zazpíváme si “On the road again…” a pak šlapeme 80 minut asfalt, který nás dovede až do města Cuba.

Na jeho okraji se dovídáme, že na post šerifa tu kandiduje Jesse James. To jako vážně??

My se v deset usadíme v Cuban Cafe a dopřáváme si spolu s Commanderem, Robin a Super Hipem obří snídani. Postupně se přesouváme do McDonalds, kde je free wifi a taky další kalorie. Je vtipný, jak se z jinak celkem upovídaný party stane s přístupem k internetu skupina mlčenlivých introvertů. Znamení doby.

Chvíli koketujeme s myšlenkou, že bychom šli na noc do některého z místních motelů, ale nakonec to zavrhneme. Částečně i díky zkušenosti s jedním z nich, o kterou se s námi podělí Dixie (30, USA), kterou potkáváme. Dixie má mimochodem docela zajímavej youtube kanál o chození.

Nakonec se rozhodneme využít nabídky jednoho místního kluka, který nabízí na svém pozemku (Rebel’s Roost Campgound) místo pro stan na své zahradě (za dobrovolný příspěvek), včetně studené venkovní sprchy a lavoru na umytí prádla, nebo za 25$ postel u sebe doma, včetně sprchy a pračky. Nakonec se tu scházíme všichni. Já se Sárou volíme venek, ostatní raději čistou postel. Celé odpoledne sedíme na prostorné verandě, jíme, kafráme a odpočíváme.

K zásadním činnostem patří ošetřování trápených chodidel.

Mám i fotku svého odpadávajícího nehtu na palci pravé nohy, ale existuje určitá hranice vkusu, přes kterou nejdu, takže ji neuveřejním.

Náladu tu trochu kazí jen dojem z kluka, kterýmu to tady patří. Narozdíl od klasických trail angelů vyžaduje platbu za “regulérně” ubytovaného, která je ve finále vyšší, než když si tři – čtyři lidi dohromady pronajmou hotelovej pokoj. Je jasný, že to provozuje na kšeft, což mezi řečí i přizná. I když jsme si postavili stan venku (a nechali mu za to příspěvek), chodí za námi s návrhy, že když si připlatíme, můžeme se jít osprchovat dovnitř. A pak ještě trousí poznámky, jak ho každé spláchnutí stojí peníze. O mnoho čistší mi to přišlo na PCT v Bishop, kde místní kluk otevřel pro PCT hikery hostel, účtoval si 20$ za noc a měl to jako oficiální business. A bylo to tam skvělý! U trail angelů je normální nechávat dobrovolný příspěvek, který se v případě, že člověka nakrmí, poskytnou mu sprchu a pračku, pohybuje taky kolem 20$. Alespoň Yogi to tak doporučuje a já se podle toho řídím. Ale tady mám (a nejen já) prostě divný pocit. V zásadě zůstáváme jen kvůli Down Timovi, který potřebuje větší odpočinek. Ale neskrývám, že budu rád, až odtud vypadnem. Za 56 mil nás čeká Ghost Ranch, což je vyhlášené „hikers friendly“ místo, tam bude určitě vhodnější místo pro odpočinek. Shodujeme se na tom, že vlastně budeme rádi, až Nové Mexiko opustíme. Zážitek z přírody je skvělej, intenzivní, ale z měst tu na nás dýchá velká chudoba, záliba ke zbraním a jak to říct korektně… k jednoduchým názorům a řešením. O to víc se radujeme, že Colorado už je nadohled.

Spát jdeme už v půl deváté a ráno si přispíme. Zítra dáme “easy day”.

22 km (celkem 859 km)

11 Replies to “CDT 23. den”

 1. Jo, o Jesse James teď dělal Christopher prezentaci ve škole a dokonce si s sebou vzal lahev od whisky, prý naplněnou zabarvenou vodou… 😁
  Youtube už mám najitý a těším se, až se k tomu dostanu!!
  A s tou fotkou bys mě neurazil! Neustále ošetřuji nohy kluků, zrasované fotbalem atd a zrovna před 2 dny jsem J odendala celý nehet z palce, úplně zčernalý! 😂😂 Takže to bylo “live” a z pár centimetrů! 🤪🤪
  Colorado bude úžasný!!! Těším se s vámi na další nádherný pohledy do krajiny!! Moc díky za tu krásu! 😘

  1. Zatím skvěle. Rozhodně je nejlepší z toho co jsem kdy zkusil (a zkusil jsem jich dost). Výkon 15W (při ideálních podmínkách) je takový, že mi vybití power banky ještě nekleslo pod 25% – jemněji měřit neumí. Ještě jsem nemusel nic dobíjet ze sítě. A zatím vypadá i docela odolně. Takže nadšení.

   1. Asi to nemas poveseny z venku na batohu cely den, takze staci takto dobijet jen pres pauzy na snidani/obed?

 2. Odpadávající nehet nám ukázala Reese v Divočině (na kterou jsem se díky Tobě podívala), takže mám až příliš jasnou představu! Fuj fuj fuj.

Přidat komentář