CDT 3.den

Posted on

Původně jsme chtěli vstávat ve 4:00, ale ráno to ze spacáku vidíme jinak. Posouváme budík o hodinu a v 5:40 za svitu čelovek šlapeme. Prochazíme kolem zaneřáděné vodní nádrže, kterou stráží torzo chcíplé kravy.

Vody máme naštěstí dost, míjíme ji bez zastávky. Potkáváme balíci se Light Foot (50, Norsko), která startovala 21.4. V sedm se usadíme uvařit si snídani.

Jen stačím dát vařit vodu na kafe, už se za mnou ozve snad nejznámější popěvek světa a zaplápolají svíčky narozeninového “dortu”. Tohle jsem teda nečekal, jsem celej dojatej. Jsou to moje druhý narozeniny slavené na trailu.

Po snídani docházíme Light Foot, která nás mezitím předběhla a dál jdeme s ní. Slunce začne připalovat až v deset a to už máme v nohách prvních deset mil. O hodinu později narážíme na svůj první trail magic obsypaný zbytkem party ze shuttlu z 21.4.

Trail angel jménem Apple (60, USA) tu nabízí jak vodu, tak studený limonády, místo k usazení a dokonce zrovna dokončuje ocelovou konstrukci, takovou kopuli, která se záhy promění ve velký stan. Ten těm, co příjdou po nás, poskytne i tolik žádaný stín. Apple je z východního pobřeží, takže původně dělal trail magic na AT, teď je tady a odtud se přesune do Coloreda. Máme tedy šanci ho potkat ještě jednou.

Část party se zvedá, my tu s Light Foot asi hodinu pobudem ve společnosti Hodge Podge (61, Kalifornie) a Swiss Mouse (41, Švýcarsko). Ukáže se, že i Swiss Mouse dnes slaví narozeniny.

Dál pokračujem společně, pouze Light Foot věrná svému jménu mizí v oblaku prachu před náma. Před druhou vedro kulminuje a my se uchylujeme na dvě hodiny do stínu keře.

Ve čtyři dobíráme vodu v nedalekém tanku. Voda už je dost zelená, ale filtry to celkem zvládaj. Jen musíme dělat zpětný proplach čistou vodou po každém filtrování – teče z toho neuvěřitelný humus. Voda tak taky chutná.

Ale pít se dá a to je hlavní. Pečlivě si hlídám abych pil dost, ale ne příliš, aby mi voda vydržela až k dalšímu zdroji. Vždy pět doušků každou čtvrt hodinu. Těch 20 doušků za hodinu znamená v tomhle pařáku (opět 38°C) litr vody.

Stále je to rovina. Kolem páte se zvedá vítr (2-3 Bf) a Sářin deštník se změní v plachtu, div že ji nezvedne do vzduchu. Mám radost, že je jí dnes lépe. Vrací se ji nálada i tempo. Asi s tím souvisí i její rozhodnutí zrušit svůj blog. Nedokázala ho psát tak, aby neobsahoval osobní věci a trápilo ji, že by to četl kdokoli. Namísto toho se rozhodla posílat každý den mail popisující naše zážitky svému chlapci domů. Její přítel Gene je paraplegic a tak se nemůže naší procházky zůčastnit přímo, tak to bude s námi sdílet alespoň touhle formou. A Sáře zůstanou vzpomínky zakonzervované ve formě dopisů.

V půl sedmé docházíme k vodnímu tanku (míle 67,8) na plácku plném kravinců, mezi nimiž už má ustláno Blast. Sarah má hlad, tak si vaří večeři už tady. Já s jídlem počkám až na nocležiště, až se mi zpomalí metabolismus, abych vše nespálil rychle a bez užitku. Mezitím filtruju vodu a povídáme si z Blastem. Hodge Podge se Swiss Mousem si stelou opodál. My popojdem ještě půl míle, dál od kravinců, a pak si v sedm steleme také. Zítra nás čeká první městská zastávka (vracíme se do Lordsburgu) a chceme tam přespat v místním kempu. Naše komplet propocené a zaprášené oblečení volá po čisté vodě a naše těla ostatně taky. Máme to do něj 16,5 míle, mohli bychom tam být už na oběd.

K večeři si vařím svůj první hiker box special (úlovek z hiker boxu) a je to překvapivě dobrá rajská s mletým masem. Vítr utichl, na obloze je sem tam mráček, ale měsíc svítí tak, že je světlo pomalu jako ve dne. I dnes usínáme pod širákem.

37 km (celkem 110 km)

6 Replies to “CDT 3.den”

  1. Těžko Ti přát všechno nejlepší – evidentně, to už máš. Tak jen keep rocking! A nohy bez puchýřů! Zdraví Tě i komtřenec.

  2. Všechno nejlepší!!!!!!! Kubo pozdravy a pusu i Sàře , dort až se vrátíš , doma všechno fajn 🙂
    Ciao bello h
    Ps: co kobry?

  3. Kubo, přejeme všechno nejlepší k narozeninám, dort se Sáře povedl, pecka:) tak hlavně ať se dobře šlape, bez puchýřů a velkých veder, myslí na tebe celý team Nalehko

Přidat komentář