PCT 95. den

Posted on

Spalo se tu skvěle, ze tří stran celou noc šplouchala voda, bylo to jako na lodi. Ráno je tady tak krásný, že posnídáme sedíce na kamenech s pohledem upřeným na vodu a na vycházející slunce.

V šest začneme nastoupávat, asi 440m. Komáři útočí od prvniho okamžiku, zůstáváme zahalení, síťky na hlavě. Potkáme dvě holky kolem padesáti let jdoucí v opačném směru a ty nám dávají naději informací, že komáři na míli 1950 zmizí. 
 
Nahoře je docela dost sněhu.

 

Pak hned klesáme. Dostali jsme se do krajiny jezer. Od malých lesních tůněk až po obří plochy na jejichž březích se rozkládaji rekreační střediska. 
 


Jedno takove míjíme – Shelter Cove Resort na břehu Odell Lake (míle 1904.1). Mělo to být původně moje zásobovací místo, ale vzhledem k neplánované zastávce v Mazamě si můžeme tři míle zacházky odpustit. Naopak se chceme o kousek dál (míle 1905.4) zastavit ve Ski Arealu na pivo a pizzu, která je tu podle Yogi o víkendech k dostání. Poslední 3 hodiny nás to motivuje k ostrému tempu. V jednu hodinu však nacházíme jen opuštěnou budovu, informace je evidentně zastaralá. Šli jsme na doraz s vodou a tady není žádný zdroj. Podělíme se o její zbytek, na uvaření oběda to ale není. Dáme si jen nějaký snack a oříšky a s težkým jazykem pokračujeme ve 29°C k jezeru Lower Rosary Lake (míle 1908.2). Tady si konečně dáme regulerní siestu s kafem a koupáním. Dokonce i komáři si tu dali na chvíli pohov. 

 

Odpoledne pojímáme líně. Neženeme se, užíváme si jezerní království. Kolem páté se do nás zase plně pustí komáři a my chvíli po šesté na míli 1915.1 scházíme k Bobby Lake ležícími 0.3 míle mimo cestu. Už tu kempuje jeden SoBo section hiker, přidáme se k němu. Varuje nás, že zítra nás čeká komáří peklo. Nedokážu si moc představit, že by to bylo ještě horší.
 

U večeře se snažím ty bestie zahnat hrou na ukulele, ale to kupodivu nefunguje. V půl osmé jdeme spát.

 
46km (celkem 3.226km)

One Reply to “PCT 95. den”

Přidat komentář