PCT 90. den

Posted on

Přes noc se déšť ještě párkrát přežene, ale když v 6:00 vycházím, už se obloha vyjasňuje. Jen od mokré trávy mám v botách dva malé rybníčky. I když se postupně oteplí, takový hic jako byl poslední dny rozhodně není.

Dnešní cesta je dost monotónní, i když krásná. Cesta zeleným tunelem. Prakticky nevystrčím nos z lesa. Žádné vyhledy, žádné palouky. Proto když nabírám vodu u odtoku z Little Hyatt Reservoir (míle 1738.7), jsem u vytržení že vidím něco jiného než stromy, že bych se tu nejraději zdržel na oběd, ale je teprv kolem 11:00.

V době oběda procházím kolem Hyat Lake Resort, kde je mezi PCT hikery vyhlášená hospoda, ale znamenalo by to si 3.6 míle zajít a navíc potřebuji přes oběd vysušit tarp a spacák. K siestě tedy uléhám míli za odbočkou do resortu.
 
Koukám, že mám docela dost rozedřené paty. A nové puchýře. Nevím čím to je, stejné boty jsem přeci měl už od Campa do Kennedy Meadows. Tak odřeniny přelepím a večer se uvidí. 
 

 

Kromě asi pěti day hikerů potkávám už jen jednu thru hiker dvojici – Samanthu a Marry (25, USA). Původně chtěly před týdnem vyrazit jako klasický SoBo z Kanady do Mexika, ale u Kanady je pořád moc sněhu. Tak vyrazily ze Seiad Valley na sever. Až dojdou do Kanady, vrátí se opět do Seiad Valley a zamíří na jih. 
 
Před osmou začínám marně vyhlížet místo na spaní. Je to tu sice pěkně placatý, ale vše kromě trailu je hustě potostlé borůvčím. Nakonec dojdu na míli  1768.8, kde se PCT kříži s nějakou místní cestou. V křižovatce je trochu víc holého místa. Neváhám a stelu si rovnou na trailu. Doufám, že ráno zmizím dřív, než tudy někdo půjde. Usínám ve čtvrt na jedenáct. 
 
53km (celkem 2.976km)

2 Replies to “PCT 90. den”

 1. Dobre rano z ceska,
  Ty boty jsem chtel taky odzkouset tak jsem si je koupil. Bohuzel i kdyz v krame vypadaly pohodlne v realu mi vubec nesedly. Tak jestli neco nezmenili …

  Chtel jsem se zeptat jak to dopadlo s tim chrestysem na spacaku? Jak se ho ten klucina zbavil?

  Drzim palce!

  Pavel

 2. Každá noha je jiná, každá má jiné požadaky. Ani já ještě nenašel ideální botu, i když tahle je tomu už dost blízko.

  Toho chřestýše ze sebe shodil, ten se ještě kousek odplazil a teprve pak začal varovně chřestit.

Přidat komentář