Camino 2. den

Posted on
Vstávám s rozbřeskem (5:40), v urputném větru komplikovaně balím, v 6:00 už jsem na cestě.
Vítr do hodiny ustává. U pramene nabírám vodu, přepírám ponožky (na jeho odtoku a bez pracích prostředků).
Kolem 8:00 si vařím poridge a kafe. V Auritz Burguete kupuju chléb, sýr, jogurt a jablka. Seznamuji se se starším novozélandským párem, jdeme spolu asi 5 km, hezky si povídáme. Pak zvyšuji tempo. Chvíli zkouším němčinu na klukovi z Leipziku, obdivuje velikost mého batohu (jsem tu s Gossamergear Gorrillou) a nevěří, že v něm mám všechno na spaní venku včetně vaření. S blížícím se polednem přibývá lidí na cestě. Za Puerto de Erro dávám na louce pauzu (14:30), obědvám chléb a sýr, chvíli spím, dopisuji deník. Za hodinu se zvedám. Teplota šplhá až k 33°C. V Larasoaně si nechám dát razítko, naberu vodu a jdu.
Pak si spočtu, že už to mám přes 40 km, nechci to přepálit, hledám místo ke spaní. Blbý je, že přesně kvůli takovým jako jsem já mají všude kolem cesty ploty. Přece jen najdu místo nad silnicí kousek od takového plotu. Hrozí déšť, stavím si poncho, vařím čínskou polívku, relaxuju.
41 km (celkem 55 km)

5 Replies to “Camino 2. den”

 1. Zdravím, Jakube! Díky moc za Vaše zápisky, čtu si je velmi rád, mám doma i obě knížky – Vaše cesty jsou pro mě velmi inspirativní. Tento srpen také vyrážím na Camino a chtěl bych se zeptat, jakou strategii je nejlepší zvolit, co se týče map – vždy rozhodně upřednostňuji starý dobrý papír, nevím ale, jestli je lepší si sehnat na internetu jednotlivé úseky a vytisknout sám, nebo si koupit (asi až ve Španělsku) klasickou mapu cesty. Mobil beru jako zálohu/druhý zdroj, primárně chci ale „klasiku“ v ruce.
  A ještě bych měl jednu otázku – chtěl bych taky spát co nejvíc venku a mimo ubytovny (hlavně kvůli větší flexibilitě a taky proto, že obecně spím nejradši sám mimo ostatní). Co se týče tarpů – doporučil byste spíše nějakou alternativu nebo rovnou SMD Gatewood Cape?
  Děkuji a mějte se hezky,
  Lukáš Rehberger

  1. Ahoj. Záleží na co jsi zvyklej. Já si mapy tisknu, jen patřičné úseky. Klasická mapa Ti zase dá lepší povědomí o tom, kde se nacházíte v širších souvislostech. Někdy to kombinuji.
   U tarpu zase závisí, jestli chceš jednom tarp, nebo tarp využitelný jako pončo. Já už bych dnes asi šel do jednoúčelového tarpu a v tom případě bych volil SMD DESCHUTES, případně do jeho verze PLUS. Buen Camino!

   1. Díky za tipy. Ještě jeden drobný dotaz co se týče karimatek – neustále váhám jestli klasiku nebo nafukovací. Nechce se mi neustále sfoukávat/nafukovat, na druhou stranu je to větší komfort. Doporučil bys vyloženě jednu variantu nebo je to podle Tebe víceméně jedno?

    1. Ahoj Lukáši. Odpovím jako vždy šalamounsky: záleží na osobních preferencích. Já si pět let vystačil s pěnovkou. Byl jsem spokojený za její bezúdržbovost, nezničitelnost, váhu, za to, za si na ni můžu lehnout několikrát za den. Když jsem ale letos vyzkoušel pohodlí a tepelný komfort nafukovačky, už se asi k pěnovce těžko vrátím.

Přidat komentář