CDT 8. den

Posted on

Je neděle, nijak zvlášť nespěcháme. V sedm opustíme kemp a jdeme na snídani do vsi. Těžko by človek našel dvě rozdílnější města než Lordsburg a Silver City. Na jedné straně v podstatě jen zastávka pro kamioňáky bez kousku vkusu a budoucnosti, na straně druhé krásné městečko, kde to už na první pohled žije.
Zapadnem do první otevřené kavárny, je to maličkej podnik, akorát tak tři stolu. Dloho jsme tu jediní hosti. Když pak už mizíme z města na trail dojde nám, že nemáme moc vody a první potvrzený zdroj je až za 16,5 míle. Stavíme se teda ještě v podniku Adobe Springs Cafe, původně jen pro vodu. Ale vůně z kuchyně nás usadí na druhou snídani. Mě přinesou tu největší porci hash browns jakou jsem kdy viděl, se slaninou a vejci. Energetická bomba. Je fakt že se nešetřím. Záměrně se láduju i ve chvílích, kdy nemám hlad, protože vím, že ten nevyhnutelně příjde. Moc dobře si pamatuju, jak hikers hunger vypadá a čím později nastoupí, tím lépe. Vlastně jsem se už doma dva měsíce před odletem záměrně přejídal, olbřímými snídaněmi, staročeskými obědy a dvojitými večeřemi. Podařilo se mi nabrat do zásoby hezké čtyři kila. Stejně do šesti neděl zmizí jako pára nad hrncem.
Doráží Down Time a v deset opouštíme Silver City společně. Mrzí mne, že Blast zůstává ve městě. Bere si tři zero days, aby mohl zpracovat nějaké materiály k soudu. Ale jak říká: “I will see you…somewhere!”

Nejdřív po asfaltce, potom po prašné cestě stoupáme nad město. Jsme zakecáni tak intenzivně, že mineme odbočku na úzkou pěšinu a zajdeme si dvě míle.

Down Time se oddělí, že si potřebuje dáchnout, že nás dožene. Nevíme, jestli nechce jen být sám a tak šlapem dál, krajinou s řídkým borovicovým lesem.

Po půl druhé opouštíme na míli 173,1 CDT a jako většina lidí se vydáváme na alternativní variantu cesty: Gila River Alternate. Jak už její název napovídá, slibuje nám to “zelenější” trasu, než oficiání pouštní trasa. Tou dnes chodí už jen minimum “ultras”. Z lidí které jsme potkali to jde jen jeden irský pár a to jen proto, že jdou CDT podruhý a tu oficiální variantu ještě nešli. Navíc si z PCT pamatuju, že jdykoli jsem mohl jít alternativu, vyplatilo se to.
Kousek za odbočkou se natáhnem k obědové siestě (14:40) a já do sebe jen silou vůle soukám jednu tortilu s burákovým máslem. Jsem ještě plný snídaně. Dochází nás Down Time. Lehce zvolňujeme tempo. Po 5,1 míli konečně dorazíme k dnešní první vodě. Bear Creek sice zrovna neteče, ale je to nejvíc přirodní vody, co jsme zatím viděli. Je tu i dost jiných hikerů, přece jen jsme opustili město s velkou bublinou po skončení Trail Days. Mezi nimi je i Scott (40, Alabama) kluk co startoval s náma, ale nezvládl poušť, nechal se z ní Radarem svézt a pokračuje až tady. Ani se nedivím. Jeho naducaný 75ti litrový batoh mu to neulehčuje.

Když už mluvím o litrech – úplně třeštíme radostí z našich nových filtrů. U toho mého fakt stačí chvíli postát s vakem špinavé vody nad hlavou a láhev u nohou je za chvilku plná. Asi ho vážně vezmu na milost.
Všichni tu zůstávají na noc, ale my nechcem spát ve velké skupině. Pak se také chceme posunout blíž horkým pramenům, ke kterým bychom s trochou štěstí mohli dojít už zítra večer. Mysleli jsme, že Bear Creek bude jediná voda dnešního dne, ale teď naopak přeskakujem jeden potok za druhým. Pokračujeme ještě dalších 4,5 míle, nejprve po rovině, uprostřed kaňonu a pak po skalkách na kraji hřebene.
Občas se zastavíme, abychom si užili zapadající slunce.

Ve 20:10 nacházíme na 9,1 míli alternativy plácek s výhledem do krajiny a rychle si steleme.

Ještě vytáhnu ukulele, a dám pár kousků. Down Time se Sárou mne poprosí o nějakou českou národní. Tak dám tu nejnárodnější. Kde domov můj. Jako třetí sloku přidávám i anglickou verzi textu. A tak se do kraje pod blednoucí oblohou nese mé slovansky tesklivé: “Where is my home, where is my home. Streams are rushing through the meadows…

Po deváté spíme.

37 km (celkem 297 km)

2 Replies to “CDT 8. den”

  1. Ahoj Jakube,
    Uplne jsem to nepostrehl, co se vam stalo s filtrama, ze vam obema zkolaboval?

    1. Prostě ta voda ke které se tu dostáváme je opravdu moc špinavá, takže filtry to nezvládnou a ucpou se. A někomu je roztrhal mráz, pokud si je nevzal sebou do spacáku.

Přidat komentář