SNT 3. den

Posted on

V noci mne žádný průchozí nerušil a tak v 5:30 vyrážím dál. Vychází slunce, obloha je vymetenáf a cesta klesá zpět do města. Blahořečím nápadu, že jsem zůstal spát na poli. Po hodince se vymotám, projdu další pastvinou, kde je ovcí snad 300. Začínám chápat, že Ovečka Shaun je v Británii téměř národním hrdinou. Na vršku zalitém sluncem si vařím snídani.

 
 
Pokračuji v lehkém stoupání. Pastviny vystřídá nakrátko les a pak už jdu horskou stezkou lemovanou nízkým keřem. Konečně si připadám jako na treku. Na vrchu Three Prethren se posadím, opřu se o jednu ze tří mohyl zde stojících a koukám do kraje zalitého sluncem.
 

 

Je nádherně, jen studený vítr lehce pofukuje. Takhle za dnešek spočinu několikrát, musím si užít toho počasí.
 
Jsem tak rozjařen, že si až na poslední chvíli všimnu zmije ležící na cestě, míjím ji v třičtvrtě metrové vzdálenosti. Úplně jsem zapomněl, že tady hadi nechřestí. 
 

 

Ve dvanáct paráda téhle stezky končí ve vsi Traquair. Dál musím po silnici. Není nijak rušná, ale zábava to není. Po hodině sebou seknu k řece, uvařím si polívku a držím hodinovou siestu. Po osmi kilometrech scházím ze silnice na pěší stezku, procházím golfovým hřištěm a malebnou parkovou cestou podél řeky do města Peebles.
 

 

Městečko je to pěkný, prolezu dva kostely, cournu se po pár ulicich a v podniku The Cross Keys si dám nejkaloričtější položku v menu: 1.000kCal. Na tomhle trailu se odmítám nechat dohnat hikers hungerem.
 
Okolo páté stoupám na další pastviny, kličkuji mezi poli a stále užívám slunce. Občas se zastavím na kus řeči s domácími. 
 
V půl osmé vlezu do lesa obklopujícího kopec Crailzie Hill, najdu si měkou postel z jehličí a zakempím. Vzhledem k večeři ve městě nevařím a v osm mizím pod peřinou. Ještě si chvíli píšu s kamarádkou Lydií, která bydlí 13km odtud a domlouváme se, že se zítra stavím na dopolední čaj. Jediným drobným škraloupem na jinak skvělém dni je skutečnost, že mi vypadla plomba. Snad to bez ní pár dní vydržím. Usínám v devět. 
 
42km (celkem 101km)

One Reply to “SNT 3. den”

Přidat komentář