PCT 9. den

Přispíme si, vstáváme za světla, v šest šlapeme. Obloha úplně vymetená.  Pořád stoupáme, abychom po hodině došli k samotné uzavírce. Místňák který se znenadání zjeví z vedlejší cesty nás varuje, ať to ani nezkoušíme přes uzavírku projít. Že to nestojí za to – sesutá půda, nestabilní terén… Upřímně, ani nás to nenspadlo. A tak to co jsme za půl dne nastoupali během dvou hodin zase ztrácíme. Po 5.9 mílích se dostáváme k silnici. A pak začne asfaltová nuda.

Skoro začínáme závidět těm, co tenhle obchvat přeskočili a stopovali. Když nám ale samo od sebe zastavilo auto, uctivě děkujem, že si to odšlapem. Chlápek se nám představí jako Heinz a ukáže se, že je to otec Nitro z PCTA, kterou jsem potkal u Scouta a Froda. Ukazuje nám na mapě kudy nejlépe projít, informuje nás o ostatních uzavírkách a vrazí nám do ruky po plechovce limonády a čokošku. Po 6.8 mílích odbočujeme ze silnice na vesnickou prašnou cestu. To už je veselejší. Jak se začneme blížit k Idyllwildu, objevují se víkendové chatky, jako v českých chatových koloniích. Některé mají podezřele ruský charakter, což posléze potvrdí nápisy v azbuce. 

Ve městě jsme ve tři. 

 

Top Notch se kvůli nohám necejtí na pokračování, tak vyhledáme místní campground a stavíme tarpy. Jdem si přemáchnout prádlo, některé kousky už to potřebovali několik dní. 

 

Mezi tím dorážejí Francouzi (Pierre a Cookie Monster) s Kayou. Vzali to z Paradise cafe stopem. Jdem po nákupech, Top Notch pořizuje chybějící oblečení a zásoby jídla na další etapu (5-6 dní), já plyn do vařiče a čerstvý potraviny (ovoce, sýr, tortily). Pak sprcha a posedávání se známými, co jsme v minulých dnech potkali. Směsice je to pestrá, překvapivě převažuje mezinárodní zastoupení: krom zmíněné Francie a Německa je to Holandsko, Švýcarsko, Austrálie a Kanada. Zvláštní, že jsem tu nepotkal ještě nikoho dalšího z „post sovětského bloku“. Zítra ale vyráží z Campa tříčlenná česká parta, tak jim fandím, třeba mne doženou. 

My tu postupně provedeme ve sprchách rituální očistu a jdem se ve velký partě najíst do města. Jíme v baru jak vystřiženého z Lynchova filmu, probíhá tu karaoke (ani jsme si neuvědomili, že je pátek!), většinou na vlně country. Chodí zpívat prapodivné postavy, jednu vedle druhé bych okamžitě obsadil do biáku. Všechny nás překvapí Cooking Monster, který úplně čistě a s nadhledem vyšvihne jednu swingovku. 

 

A po něm nějaké dvě holky začnou chroptit na death metalový podklad. U místního publika mají stejný úspěch. Tady je fakt možný vše. 

 
Parta ještě pokračuje do dalšího baru. Já nikdy nebyl večírkový typ, stejně nemůžu pít a pak jsem taky asi unavenější než ostatní. Přece jen jsem dvakrát starší, než někteří ze zůčastněných. Na campground jdem spolu s Pierrem, který to cítí podobně s ve 23:00 usínám. 
 
37km (celkem 303km)

2 Replies to “PCT 9. den”

  1. Jakube smekám a netrpělivě čekám na další články. Mas můj obdiv! Podle všeho máš i štěstí na lidi kolem sebe, tak ať je vždy dostatek energie a vše vychází dle plánu. Bůh s tebou kabrňáku 🙂

  2. Ahoj Kubo,
    tak to kloboucek dolu… za 9 dni cca 300 km, hodne nehostinou krajinou, to je hodne rychly tempo…
    At to jde !!!
    Filip

Přidat komentář