PCT 99. den

Posted on

Spalo se mi dobře, jen jednou se vzbudím, když kolem mne v půl třetí ráno projde noční hiker, který si polohlasně prozpěvuje nějakou tesknou melodii.

Většinu dne dnes trávím ve spáleném lese. Ale je je tu znát jak spáleniště ožívá, jak příroda regeneruje. 
 
V devět míjím míli 2.000, do cíle zbývá 650 mil – méně než čtvrtina. Ale pořád je přede mnou značná část Oregonu a celý Washington. Stále je na co se těšit.
 
Potkávám spousty section hikerů. Mezi nimi je nejvýraznější velká skupina Korejců, která je roztažena snad na pěti mílích.
Většinou se mi jde dobře, ale je tu i pár špatně průchozích oblastí.
 
 
Obědvám na výjmečně zeleném úseku u Rockpile Lake (míle 2012.3), které působí v jinak spálene krajině jako oáza. Spousta lidí se tu rozhodne již na začátku odpoledne zakempovat, včetně velké korejské partičky. Já budu raději ještě dalších pět hodin šlapat. 
 
Všiml jsem si, že indikátor výkonu na solární nabíječce ukazuje poloviční hodnotu než původně. Nejdřív jsem si myslel, že je třeba jen zaprášená, ale ukázalo se, že jede jen na jeden panel ze dvou. Bojím se, že se něco stalo, když mi batoh na kterém byla připevněná před týdnem spadl při braní vody o dva metry dolů po stráni. Zatím s energií vystačím, ale asi budu muset znovu dobíjet i na zásobovacích zastávkách ze sítě. 
 
Odpoledne jdu spáleništěm ještě tak hodinu, pak už jsem v zeleném.Na míli 2025.1 potkávám další potok s bílou vodou. Jmenuje se příznacně Milk Creek. Bílá barva je prach z tajícího sněhu a tato voda se nedoporučuje k pití.

 

Na Halfmiles map jsem si vyhlédl camp site na míli 2027.8, ale je plně obsazená. Pomalu už padá světlo a tak jdu ještě 0.8 míle a na prvním rovnějším místě se uložím. Ještě že spím pod širákem, tarp bych na tak malém plácku nepostavil. Po dnešních 60ti kilometrech převážně spáleným lesem mám dost. Od Kennedy Meadows jsem vlastně neměl žádný zero day. Večeře, večerní rituály a ve 22.45 spím. Když dopisuji deník, zjišťuji ještě jeden milník – ležím právě 1.000km od cíle. A po dlouhé době nemusím usínat s nasazeným head netem
 
60km (celkem 3.436km)

One Reply to “PCT 99. den”

  1. 60km v tomto terénu…klobouk dolů, to je fakt výkon hodný obdivu, to normální smrtelník neušlape ani doma po rovině … seš borec Kubo …. 🙂

Přidat komentář